بازدید سایت خود را میلیونی کنید


» 0 تا 100 روانشناسی اشکال هندسی در طراحی لوگو

0 تا 100 روانشناسی اشکال هندسی در طراحی لوگو

بهترین اشکال هندسی مورد استفاده در طراحی لوگو چیست؟

روانشناسی اشکال هندسی در طراحی لوگو چگونه می تواند بر کار طراحی تاثیر بگذارد؟ آیا می خواهید لوگوهای منحصر به فرد طراحی کنید اما نمی دانید از چه اهرم هایی استفاده کنید؟ شاید جالب باشد بدانید که اشکال هندسی در لوگوها می توانند بر ضمیر ناخودآگاه افراد تأثیر مثبت یا منفی بگذارند. به ناچار هنگام طراحی لوگو باید از اشکال هندسی مختلف استفاده کرد. اگر تازه طراح شده اید اما با اصول و زیر و بم کار آشنا نیستید، پیشنهاد می کنیم در این مطلب با ما همراه باشید. چون در مورد این موضوع بحث خواهیم کرد.

رشد دیجیتال مارکتینگ در چند سال اخیر به قدری افزایش یافته است که تقریباً هر فردی تمایل دارد از ابزارهای مختلف در دست خود برای برندسازی استفاده کند. یکی از ابزارهای برندسازی این روزها استفاده از سئو است . پیشنهاد می کنیم مقاله سئو چیست در این زمینه را نیز مطالعه کنید؟ با کمک این روش می توانید وب سایت خود را در لینک های بالای گوگل مشاهده کنید. یکی از تکنیک های مورد استفاده در سئو، تولید محتوا است. این مقوله باعث شده این روزها افراد زیادی سفارش تولید محتوا بدهند تا در لینک های برتر گوگل قرار بگیرند .استفاده از خطوط عمودی در طراحی لوگو

قبل از هر توضیحی لازم است این نکته را با شما در میان بگذاریم که هر خط در لوگو معنایی دارد و نمی توان به راحتی از کنار آن گذشت. این موضوع باعث شده بسیاری از طراحان لوگو تمایل به یادگیری روانشناسی اشکال هندسی داشته باشند. بدون دانستن این موارد، قطعا نمی توانید یک لوگوی زیبا طراحی کنید.

در مقوله روانشناسی اشکال هندسی باید بیان کنیم که خطوط عمودی بیانگر قدرت و حرفه ای بودن در کار است. اگر دوست دارید ثبات یا استحکام یک مجموعه را به رخ بکشید، پیشنهاد می کنیم از خطوط عمودی در لوگو استفاده کنید.

چگونه یک لوگوی نوشتاری طراحی کنم؟ مطلب مرتبط چگونه یک لوگوی نوشتاری طراحی کنم؟


استفاده از خطوط افقی در طراحی لوگو

در نقطه مقابل خطوط عمودی، این خطوط قرار دارند. خطوط افقی یک انتخاب مطمئن در نظر گرفته می شود. زیرا باعث اعتماد بینندگان و جلب توجه به لوگو می شوند. شاید برایتان جالب باشد که بدانید خطوط افقی می توانند آرامش را القا کنند.


استفاده از خطوط منحنی در طراحی لوگو

خطوط منحنی دسته دیگری از خطوط هستند که می توان از آنها در طراحی لوگو استفاده کرد. خطوط منحنی به رگ های افراد احساس پویایی و تحرک می دهد. اکثر برندهای معتبر دنیا که دوست دارند حس حرکت را در مخاطبان خود ایجاد کنند از خطوط منحنی بسیار هوشمندانه در طراحی لوگوی خود استفاده می کنند.


اشکال هندسی با لبه های گرد (مانند دایره)

اشکال هندسی لبه گرد حاکی از قدرت، مشارکت و انعطاف پذیری است. اگر توجه کرده باشید، جذاب ترین لوگوها برای بسیاری از افراد شکل دایره ای دارند. اشکال هندسی در لوگو می توانند زیبایی و جذابیت را دو چندان کنند. اکثر طراحان لوگو که در این زمینه کاری موفق بوده اند از تمامی ابزارها و خطوط به خوبی استفاده کرده اند.

نکته دیگری که قابل ذکر است این است که اشکال هندسی گرد مانند دایره بیانگر وحدت هستند. بارزترین نمونه آن حلقه های المپیک است. هر پنج قاره جهان در بازی های المپیک شرکت می کنند.


اشکال هندسی با لبه های تیز (مانند مربع و مستطیل)

اشکال هندسی با لبه های تیز، مانند مربع و مستطیل، چندان مورد توجه طراحان لوگو نیستند. زیرا در صورت عدم استفاده صحیح و منظم نمی توانند زیبا باشند. از نظر روانشناسی، خطوط عمودی و افقی می توانند حس اعتماد به نفس را در مخاطب ایجاد کنند، اما به یاد داشته باشید که استفاده بیش از حد از آنها نیز خسته کننده خواهد بود. اینجاست که باید از اشکال هندسی مربع و مستطیل برای تنوع بخشیدن به کار استفاده کنید. زیرا از نظر روانشناسی اشکال هندسی در طراحی لوگو عملکردی مشابه خطوط عمودی و افقی دارند.مفهوم اشکال طبیعی و ارگانیک

بعد از اینکه با روانشناسی اشکال هندسی در طراحی لوگو آشنا شدید، باید بدنبال مفهوم اشکال طبیعی و ارگانیک باشید. افرادی که با طراحی لوگو غریبه هستند ممکن است سوال کنند که اشکال طبیعی و ارگانیک به چه معناست. در پاسخ باید بگوییم که هر چیزی که در دنیای واقعی با آن سروکار داریم بخشی از اشکال ارگانیک است. برگ درختان، لکه هایی با اشکال مختلف که خودمان تولید می کنیم و ... دقیقاً اشکال طبیعی یا ارگانیک هستند. از این اشکال می توان در طراحی لوگوی مناسب برای هر فعالیتی استفاده کرد. برای استفاده هوشمندانه و کاملا صحیح از این فرم ها ابتدا باید ماهیت یک کسب و کار را بشناسید. با دانستن این موضوع براحتی میتوانید از فرم های طبیعی و ارگانیک استفاده کنید.


مفهوم اشکال انتزاعی

قبل از اینکه بخواهیم در مورد فرم های انتزاعی صحبت کنیم، باید بیان کنیم که منظور از هنر انتزاعی چیست. بسیاری از نقاشان بزرگ جهان از این سبک در نقاشی های خود برای به رخ کشیدن هنر خود استفاده می کردند. در نقاشی هایی که به این سبک طراحی می شوند، نمی توان بین آنها و واقعیت مطابقت داشت. اگر بتوانید از این مفهوم در طراحی کارت ویزیت خود استفاده کنید، در طراحی لوگو موفق خواهید بود. البته اغراق بیش از حد در این سبک نقاشی تاثیر معکوس بر مخاطب خواهد داشت.


پس زمینه طراحی لوگو چیست؟

قبل از اینکه به طراحی لوگو بپردازیم، لازم است با پس زمینه یا لوگو آشنا شویم و نحوه ایجاد و استفاده از آن را ببینیم. می توان گفت تاریخچه لوگو به زمانی برمی گردد که انسان های نخستین با حکاکی بر روی سنگ ها و نقاشی روی آن ها سعی کردند معنا و مفهوم آن را به دیگران منتقل کنند. کلمه لوگو از زبان یونانی گرفته شده و وارد زبان ما شده است. روی سکه‌های قدیمی به جا مانده از آن دوره‌ها، علائم روی حیوانات و فیرا، نشان‌ها و آرم‌های مختلفی دیده می‌شود. حتی امروزه نیز می توان گفت که اکثر کسب و کارها دارای لوگوی منحصر به فردی هستند که به نوعی آنها را نشان می دهد.


جالب است بدانید برخی از شرکت های مطرح دنیا گاهی لوگوی خود را از نو طراحی میکنند یا تغییراتی در آن ایجاد می کنند که به بهتر دیده شدن و دیده شدن کارشان کمک می کند. این تغییرات می تواند تغییر نوع فونت، اندازه لوگو، رنگ آن و یا تغییر کلی در شکل لوگو و یا طراحی مجدد لوگو و ارائه لوگوی جدید به بازار باشد. در ادامه بحث طراحی لوگو چیست،


به این موضوع می رسیم که انواع لوگو چیست. برای آشنایی با انواع لوگو با ما همراه باشید.


اصول طراحی لوگو چیست؟

برای داشتن یک لوگوی خوب برای کسب و کار خود، ابتدا باید اصول طراحی لوگو را بدانید. طراحی لوگو دارای چندین اصل است که برخی از آنها به شرح زیر است:

ابتدا لوگوی طراحی شده باید ساده و بدون کار و جزئیات اضافی باشد. همچنین مهم است که لوگوی طراحی شده برای کسب و کار شما محدود به زمان خاصی نباشد و بتوان برای مدت طولانی بدون از دست دادن ارزش و اعتبار از آن استفاده کرد. نحوه صحیح استفاده از رنگ ها یکی از موارد مهمی است که در طراحی لوگو باید به آن توجه کرد. علاوه بر این، لوگو باید به صورت سیاه و سفید جذاب، واضح و خوانا باشد. سعی کنید لوگو کاملاً با موضوع و محتوای کسب و کار شما مطابقت داشته باشد و از نظر فرهنگی با آداب و رسوم جامعه همخوانی داشته باشد. توجه داشته باشید که همانطور که در ابتدا ذکر شد، اینها تنها برخی از اصول طراحی لوگو هستند.


یک طراحی لوگو حرفه ای و قوی چه ویژگی هایی دارد؟

پس از پاسخ به سوال اصول طراحی لوگو به موضوع ویژگی های یک لوگو حرفه ای می رسیم. همانطور که در ابتدا گفته شد، لوگو هویت یک برند است، به همین دلیل طراحی آن مهم است. اجازه دهید اهمیت این موضوع را با یک مثال ساده توضیح دهیم: اگر خصوصیات شخصی یک فرد مانند نام او را نمی دانید، چگونه در مورد او صحبت می کنید؟ بدیهی است به کمک ویژگی های ظاهری او مانند دختری با موهای بلوند و چشمان مشکی یا پسری که کفش قرمز پوشیده است. اثربخشی یک لوگو برای یک تجارت یکسان است. یعنی وقتی مصرف کنندگان لوگوی شما را می بینند، باید بتوانند با آن ارتباط برقرار کنند و برند شما را تصور کنند.


وقتی ببری را در حال پریدن می بینید، برند پوما به طور کلی در ذهن شما تداعی می شود یا وقتی علامت تیک برند نایک را می بینید، ناخودآگاه به ذهن شما خطور می کند. برای اینکه طراحی لوگو قدرتمند باشد باید خاص باشد و از نام یا علامت تجاری آن برند در آن استفاده شود. رنگ لوگو نیز بسیار مهم است و باید با نوع برند مطابقت داشته باشد. به عنوان مثال، قرمز نشان دهنده انرژی و جسارت بالا است، سبز باعث ایجاد طبیعت و رشد می شود و آبی نماد صلح است.


انواع لوگو چیست؟

در ادامه مبحث طراحی لوگو چیست به انواع لوگو می رسیم. انواع مختلفی از لوگوها وجود دارد، اما آنها به طور کلی در سه دسته اصلی دسته بندی می شوند. این سه دسته آرم های تصویری، لوگوهای نوشته شده و لوگوهای ترکیبی هستند. در ادامه به توضیح مختصری در مورد هر یک می پردازیم.

هوش مصنوعی ساخت و تغییر صدا مطلب مرتبط هوش مصنوعی ساخت و تغییر صدا

لوگوی تصویری: این لوگوها شامل آیکون ها و نمادها هستند. در طراحی آنها از یک سری اشکال ساده و تصاویر مختلف استفاده شده است که مربوط به آن شرکت یا محصول یا کسب و کار است. به طور کلی، لوگوهای بصری کمی پیچیده تر و غیرمستقیم تر از لوگوهای نوشته شده هستند و بیننده باید آنها را تفسیر کند.

لوگوی نوشتاری: که به آن لوگوتایپ یا نماد کلمه نیز می گویند. در این نوع طراحی لوگو، نام برند یا کسب و کار به کمک ترکیب فونت و تغییر اندازه و چیدمان و همچنین خلاقیت به یک نماد جذاب بصری تبدیل می شود. نکته مهم این است که این نوشته ها باید کاملا خوانا و قابل تشخیص باشند.

لوگوی ترکیبی: همانطور که از نام آن پیداست، این لوگوها از ترکیب متن و تصاویر ایجاد می شوند.

آخرین کلمه

در این زمینه روانشناسی اشکال هندسی در طراحی لوگو و نحوه استفاده از آنها در طراحی لوگو مورد بحث قرار گرفت. امیدواریم از خواندن این مقاله نهایت استفاده را ببرید.

ded9.com

فرم ارسال نظر


مطالب پیشنهادی از سراسر وب
  مشاور ایرانی در لندن   |   فروش تجهیزات ویپ   |   نمایندگی پکیج بوتان در شیراز   |   گردشگری ارم بلاگ   |   تولیدی لباس در اراک  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


با تبلیغات در ارم بلاگ 10 هزار بازدید هدیه بگیرید با تبلیغات در ارم بلاگ 10 هزار بازدید هدیه بگیرید مشاهده