بازدید سایت خود را میلیونی کنید


» پر تقاضاترین مهارتهای بازاریابی دیجیتال

پر تقاضاترین مهارتهای بازاریابی دیجیتال

صنعت بازاریابی دیجیتال در سال 2023 و نحوه یادگیری

در چند دهه اخیر بسیار تکامل یافته است و بسیاری از این تغییرات توسط پیشرفت های موازی در رسانه های اجتماعی،فناوری مستقل و تجزیه و تحلیل داده های بزرگ (از جمله سایر موارد) مورد توجه قرار گرفته است.


در نتیجه، انتظار میرود که بسیاری از مشاغل صنعتی تا سال 2029 شاهد رشد بالاتر از حد متوسط ​​باشند، و این امر باعث می‌شود بازاریاب‌های دیجیتال جدید به خوبی در مهارت‌های کاربردی آشنا باشند.


5 مهارت پرتقاضا در بازاریابی دیجیتال

بازاریاب های دیجیتال مشتاق قبل از ورود به این حوزه، باید یک مجموعه مهارت اساسی برای افزایش صلاحیتهای استخدام، تنظیم پیش‌ نیاز های حیاتی صنعت و تضمین موفقیت طولانی‌مدت در نقش جدید خود ایجاد کنند.


هدف از ساخت ویدیوی تبلیغاتی چیست؟ مطلب مرتبط هدف از ساخت ویدیوی تبلیغاتی چیست؟

در زیر فهرستی از مهارتهای کلیدی بازاریابی دیجیتال و منابع شغلی بازاریابی دیجیتال مرتبط آمده است. در حالی که این فهرست لزوماً همه جانبه نیست، اما به عنوان یک نقطه شروع محکم برای کسانیکه علاقه مند به دنبال کردن حرفه بازاریابی دیجیتال هستند، عمل می کند.


1. بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO)

بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) به یک عمل پیشرو در چشم انداز دیجیتال مدرن تبدیل شده است.


این به طور گسترده به تعداد زیادی از نقاط کانونی اشاره دارد که به قابلیت کشف یک ویژگی دیجیتال در الگوریتم های رتبه بندی موتورهای جستجو کمک می کنند. این حوزه ها به طور کلی شامل توسعه محتوا، بهینه سازی در صفحه، زیبایی شناسی،سرعت صفحه، به دست آوردن لینک از سایر دامنه ها و قابلیت استفاده عمومی است.


بازاریابهای دیجیتال با تقویت این زمینه‌ها، صفحات فرود مورد نظر خود را برای افزایش تعامل در رقابت قرار می‌دهند. بهینه سازی، از این نظر، به طور مداوم در حال رشد است تا انواع مختلف جستجو بسته به ابتکار عمل و مخاطبان مورد نظر را در بر بگیرد. این می تواند شامل ویدئو، تصویر، نتایج محلی و اخبار باشد و سئو را به بخشی از بازاریابی دیجیتال تبدیل کند.


بازاریاب های دیجیتال باید کمپین های خود را از نقطه نظر بهینه سازی روان نگه دارند، با تنظیمات لازم برای منعکس کردن تغییرات الگوریتم ، تغییرات رفتاری در بین مخاطبان و عوامل مختلف قابلیت استفاده ناشی از پلتفرم های مختلف رسانه های اجتماعی.


2. بازاریابی محتوا

در دیجیتال مارکتینگ مدرن، محتوا نام بازی است . این اصطلاح گسترده اما به طور فزاینده ای حیاتی می تواند به همه چیز از کپی تبلیغات استاندارد گرفته تا چند رسانه ای اشاره داشته باشد و مانند SEO، معمولاً با هدف کمپین بازاریابی یا جمعیت شناسی هدف هماهنگ است.


بازاریابی محتوا دقیقاً همان چیزی است که به نظر می رسد - راهی برای قرار دادن محتوا در جلو و مرکز. ایجاد حس مرتبط بودن برای بینندگان هدف. چنین کمپین هایی عموماً مقرون به صرفه هستند و برای جذب مخاطبان شخصی تر و حفظ توجه آنها طراحی شده اند.


3. ویدئو

چند رسانه ای مبتنی بر تبلیغات اساساً زیرمجموعه ای از بازاریابی محتوا است، اما به عنوان تمرکز خود در صنعت بازاریابی دیجیتال گسترده تر رشد کرده است. ویدئو شاید موثرترین شکل بازاریابی چند رسانه ای باشد ، زیرا به طور مداوم توجه را جلب می کند و آن را به اندازه کافی طولانی نگه می دارد تا تعامل بالقوه را جلب کند.


کمپین های دیجیتال اغلب از پخش خودکار کلیپ های ویدئویی برای برجسته کردن تبلیغات در میان فیدهای رسانه های اجتماعی شلوغ، لیست های پخش ویدئو و سایر رسانه های آنلاین بسیار فعال استفاده می کنند.


4. تجزیه و تحلیل بازاریابی

تجزیه و تحلیل داده ها چارچوب اساسی همه کمپین های بازاریابی دیجیتال قابل دوام است. این به بازاریابان اجازه می‌دهد تا هر تعداد از معیارهای مهم از جمله تعامل، برداشت‌ها، نرخ پرش و تکمیل ویدیو را ردیابی کنند. این ارقام تصویر واضح تری از عملکرد یک آگهی در یک کانال مشخص ارائه می دهند و به بازاریابان این امکان را می دهد که شیوه های موفق خود را حفظ کنند و تغییراتی در کمپین هایی که عملکرد ضعیفی دارند (تنظیم کپی، بازسازی تلاش های هدفمند، آپلود تبلیغات مختلف خلاقانه، و غیره) ایجاد کنند.


5. رسانه های اجتماعی

حضور رسانه‌های اجتماعی تقریباً مترادف با موفقیت در بازاریابی دیجیتال در سال 2023 است. اساساً شریک همزیستی بازاریابی دیجیتال است که چشم‌ اندازی مبتنی بر شخصی‌سازی را ارائه می‌دهد.


بسیاری از پلتفرم های رسانه های اجتماعی پیشرو شامل اشکال داخلی تبلیغات هدفمند خود هستند که معمولاً در زیرساخت منحصر به فرد هر پلت فرم قرار می گیرند.


به عنوان مثال، فیس‌بوک اجازه می‌دهد تا تبلیغات بر اساس تعداد لایک‌های مشابه مرتبط هدف‌گذاری شود، بنابراین یک آگهی کنسرت محلی می‌تواند


برای کاربران فیس‌بوک که صفحات هنرمندان مشابه را پسندیده‌اند - یا کسانی که صفحات مربوطه را در جامعه لایک کرده‌اند (سایر) هدف قرار گیرد. سالن های موسیقی، فروشگاه های ضبط و غیره).


چگونه مهارت های برتر بازاریابی دیجیتال را بیاموزیم

صنعت بازاریابی دیجیتال چندوجهی و همیشه در حال تغییر امروزی نیازمند مجموعه مهارت های همه کاره است. بازاریابان مشتاق باید در ارتباطات خاص مخاطب، تفکر استراتژیک و انعطاف پذیری در هنگام نزدیک شدن به مسئولیت های مختلف به خوبی آشنا باشند.


شرکت های بازاریابی به چنین ویژگی هایی وابسته هستند تا با ظهور بهترین شیوه های جدید رقابتی باقی بمانند.


به عنوان مثال، بر اساس گزارش بازاریابی رسانه های اجتماعی 2021 Social Media Examiner (PDF 14.3 مگابایت)، 47 درصد از بازاریابان مورد بررسی قصد دارند در سال های آینده تلاش های تبلیغاتی خود را تنها در فیس بوک افزایش دهند.


خوشبختانه چندین مسیر آموزشی موثر وجود دارد که از طریق آنها میتوان مهارتهای بازاریابی دیجیتال را یاد گرفت. این مسیرها شامل بوت کمپ های بازاریابی دیجیتال، مدارک تحصیلی سنتی و گزینه های خودآموز می باشد.


چگونه مشتریان وفادار داشته باشیم؟ مطلب مرتبط چگونه مشتریان وفادار داشته باشیم؟

بوت کمپ دیجیتال مارکتینگ

بوت کمپ های دیجیتال مارکتینگ آموزشهای عملی و تجربیاتی را ارائه می دهند که شرکت کنندگان به عنوان متخصصان بازاریابی دیجیتال با آنها روبرو می شوند.


این برنامه‌ها معمولاً سریع تکمیل می‌شوند (مثلاً کمپ بازاریابی دیجیتال برکلی فقط ۱۸ هفته طول می‌کشد) و برای هر سطح تجربه قبلی قابل دسترسی هستند. این ویژگیها، بوت‌ کمپ‌ها را به یک انتخاب ایده‌آل برای بازاریاب‌ های مشتاق، مهارتهای برتر و تعویض‌کنندگان شغل تبدیل می‌کند.


مدارک دیجیتال مارکتینگ

از طرف دیگر، مدارک تحصیلی سنتی مقدار قابل توجهی از دانش ارزشمند بازاریابی دیجیتال را ارائه می‌دهند،

اگرچه معمولا تکمیل آنها بیشتر طول می‌کشد و کمتر عملی هستند. این گزینه ها به زبان آموزان اجازه می دهد تا مهارت های کلیدی صنعت را در یک محیط عمومی تر و عمومی تر تقویت کنند. برنامه های درسی مرتبط با یک برنامه اصلی قابل اجرا را دنبال کنید.


آموزش های مرتبط با مدرک معمولاً به اندازه یک بوت کمپ دیجیتال مارکتینگ عملی نیست، اما پلی بین تکنیک های بازاریابی تخصصی و دانش عمومی در زمینه های موازی ارائه می دهد.


پنج مهارت برتر که همه بازاریابان دیجیتال به آن نیاز دارند

در حالی که مهارت های فناوری برای بازاریابان دیجیتال حیاتی است، مهارت های نرم نیز به همان اندازه مهم هستند. این مهارت ها ریشه در شخصیت کارگر، هوش عاطفی، سطح بلوغ و اعتماد به نفس (در میان تمرکزهای بی شمار دیگر) دارد.


در مجموع، مهارت‌های نرم مکمل طبیعی دانش فن‌ آوری هستند با توجه به آمیزه‌ای از فناوریی دجیتال مارکتینگ و شهود، آن‌ها حوزه‌هایی هستند که در مسیر اشتغال در صنعت ارزش دارند.


در زیر پنج مورد از با ارزش ترین مهارت های نرم در بازاریابی دیجیتال آورده شده است.


1. خلاقیت

خلاقیت یک مهارت نرم همیشگی مرتبط، در قلب موفق ترین کمپین های بازاریابی دیجیتال قرار دارد. بازاریابان مدرن باید در ظرفیت‌های مختلف خلاق باشند تا تبلیغات خود را از رقبا متمایز کنند - صرفاً پیش‌فرض کردن تصاویر کپی عمومی و استوک دیگر کافی نیست. مخاطبان امروزی در معرض انبوهی از تبلیغات مختلف قرار دارند که متناسب با علایق شخصی، عادات وب و ارتباطات رسانه های اجتماعی آنهاست. با این اوصاف، کمی تخیل می‌تواند در ساختار یک تبلیغ برای برجسته‌تر شدن و جلب مشارکت بسیار کمک کند.


2. اقناع

هنر بازاریابی به متقاعدسازی بستگی دارد. شما اساساً سعی می کنید مخاطبان خود را متقاعد کنید که محتوای شما برای آنها مرتبط تر، ارزشمندتر و مهم تر از سایر محتوایی است که برای جلب توجه آنها رقابت می کنند. ذاتاً، این فرآیند می‌تواند پیچیده باشد، زیرا انتخاب‌های نوشتاری و طراحی شما باید با دیدگاه‌های مختلف در ذهن به کار گرفته شوند – مخاطبان هدف شما چه کسانی هستند و چه کپی یا تصویری آنها را متقاعد می‌کند تا با تبلیغ شما درگیر شوند؟ این نوع استراتژی منطقی و آینده نگر در ایجاد کمپین های موثر و طولانی مدت که بازدهی مطلوبی را به همراه دارد و علاقه همیشگی را در بین مخاطبان ایجاد می کند، ضروری است.


3. تفکر تحلیلی

بازاریابی دیجیتال یک صنعت متریک محور است، بنابراین دانش تحلیلی قوی ضروری است. با این حال، در یک مفهوم مهارت نرم، این دانش باید شامل توانایی تفسیر مفاهیم مبتنی بر عملکرد هر معیار و در نظر گرفتن آنها هنگام بررسی تغییرات بالقوه در کمپین‌ها باشد. با ایجاد درک کامل از تجزیه و تحلیل کمپین های بازاریابی، می توانید تصمیمات مبتنی بر شهود خود را با آمارهای سخت تقویت کنید و در عین حال فرآیند ایجاد آگهی آگاهانه تری را ایجاد کنید.


4. کنجکاوی

دنیای بازاریابی دائماً در حال تغییر است و این امر مستلزم تمایل مداوم برای اصلاح کاستی‌ها، استفاده از روندهای جدید و جمع‌آوری درس‌های کلیدی صنعت است. همه این اقدامات از کنجکاوی ناشی می شود و آن را به یکی از مهم ترین مهارت های نرم صنعت تبدیل می کند. به عنوان یک بازاریاب، بدون توجه به موفقیت فعلی یا مجموعه دانش خود، هرگز نباید از خود راضی باشید.


از سرفصلهای مهم بازاریابی، به‌روزرسانیهای برنامه‌ها یا رسانه‌های تبلیغاتی مطلع باشید و تغییرات رفتار مصرف‌کننده را گزارش دهید. به روز نگه داشتن دانش خود از روند مصرف کنندگان و رسانه ها، شما را در مواجهه با چالش های ناگهانی ناامید می کند. به شما امکان می دهد به جای کنترل آسیب، بر نوآوری تمرکز کنید.


5. مهارت های اجتماعی

اکثر کمپین های بازاریابی دیجیتال تلاش های مشترکی هستند و هدایت این پروژه ها مستلزم مجموعه ای قوی از مهارت های اجتماعی است. صرف نظر از نقشی که در تیم دارید، باید هم شخصیت و هم در ارتباطات ماهر باشید.

این مهارت‌های اجتماعی به شما اطمینان می‌دهد که نقش خود را برای پرورش فرهنگ اعتماد، شفافیت و انسجام انجام می‌دهید. این مجموعه مهارت از نظر خارجی نیز حیاتی است، زیرا بخش بزرگی از بازاریابی مدرن ریشه در جوامع رسانه های اجتماعی دارد. درک نحوه تعامل موفقیت آمیز کاربران در این محیط ها می تواند به ایجاد تبلیغات قوی تر و شخصی تر کمک کند و به طور کلی به تلاش های تیم شما کمک کند.


فرم ارسال نظر


مطالب پیشنهادی از سراسر وب
  مشاور ایرانی در لندن   |   تولیدی لباس در اراک   |   فروش تجهیزات ویپ   |   گردشگری ارم بلاگ   |   نمایندگی پکیج بوتان در شیراز  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


با تبلیغات در ارم بلاگ 10 هزار بازدید هدیه بگیرید با تبلیغات در ارم بلاگ 10 هزار بازدید هدیه بگیرید مشاهده