بازدید سایت خود را میلیونی کنید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» نحوه ساخت اپلیکیشن موبایل با فلاتر

نحوه ساخت اپلیکیشن موبایل با فلاتر

آیا فلاتر برای توسعه اپلیکیشن موبایل خوب است؟

Flutter در درجه اول به دلیل توانایی خود در ساخت برنامه های موبایل با کیفیت بالا، از نظر بصری جذاب و عملکردی بر روی پلتفرم های iOS و Android شناخته شده است . با استفاده از یک پایگاه کد، توسعه دهندگان می توانند برنامه هایی را ایجاد کنند که در چندین دستگاه ظاهر و حس بومی دارند، در منابع صرفه جویی می کنند و زمان را برای بازاریابی بهبود می بخشند.فلاتر چیست؟

Flutter یک چارچوب توسعه برنامه موبایل منبع باز است که توسط گوگل ایجاد شده است. این به شما کمک می کند برنامه های iOS، Android و وب با کیفیت بالا، سریع و زیبا ایجاد کنیدهمه از یک پایگاه کد واحد.


هوش مصنوعی ساخت و تغییر صدا مطلب مرتبط هوش مصنوعی ساخت و تغییر صدا

Flutter به سرعت به یک انتخاب محبوب در میان توسعه دهندگان تبدیل شده است. به لطف سهولت استفاده و عملکرد آن، می توانید با استفاده از فلاتر اپلیکیشن های موبایل زیبایی ایجاد کنید.


فواید فلاتر

Flutter از زبان برنامه نویسی Google Dart استفاده می کند. دارت شبیه جاوا اسکریپت یا تایپ اسکریپت است و یک مدل برنامه نویسی واکنشی برای ساخت رابط کاربری ارائه می دهد.


این به این معنی است که فریم ورک به جای به روز رسانی رابط کاربری زمانی که کد خود را تغییر می دهید، این کار را برای شما انجام می دهد. این باعث می شود تا ساخت رابط های کاربری پویا و پاسخگو در دسترس تر و کارآمدتر باشد.فلاتر همچنین چرخه توسعه سریعی دارد. Flutter دارای ویژگی بارگذاری مجدد داغ است که به شما کمک می کند تغییراتی را که در کد ایجاد می کنید بلافاصله مشاهده کنید. با Flutter، لازم نیست هر زمان که یک کد را تغییر می دهید منتظر کامپایل شدن کد باشید.


نقطه قوت اصلی فلاتر ویجت ها هستند.هنگام ساخت یک برنامه، معمولاً باید توابع را از ابتدا بنویسید. به عنوان مثال، اگر می خواهید نقشه های گوگل را در کد خود جاسازی کنید، باید کدی را برای وارد کردن نقشه های گوگل به برنامه خود بنویسید.

اما Flutter ویجت های آماده ای را برای تقریباً تمام عملکردهای برنامه استاندارد ارائه می دهد. مانند کار با مجموعه لگو به آن فکر کنید. Flutter مجموعه ای غنی از ویجت های از پیش طراحی شده را ارائه می دهد که می توانید آنها را برای ایجاد رابط های زیبا سفارشی کنید.

این ویجت‌ها عناصر ساده رابط کاربری مانند دکمه‌ها و جعبه‌های متنی نیستند. آنها شامل ویجت‌های پیچیده مانند فهرست‌های پیمایش، لغزنده و غیره می‌شوند. این ویجت‌ها به صرفه‌جویی در وقت شما کمک می‌کنند و به شما امکان می‌دهند روی منطق تجاری برنامه خود تمرکز کنید.

یکی دیگر از مزایای فلاتر عملکرد آن است.

موتور گرافیکی Flutter Skia هر پیکسل روی صفحه را ترسیم می کند. این امکان ایجاد انیمیشن های روان و 60 فریم در ثانیه را حتی در دستگاه های قدیمی تر فراهم می کند.

Flutter همچنین دارای یک جامعه بزرگ و رو به رشد از توسعه دهندگان است که در این چارچوب مشارکت دارند. همچنین شامل مستندات دقیق و کتابخانه وسیعی از بسته ها و افزونه ها می باشد. شما براحتی میتوانید آن پلاگین ها را در برنامه خود ادغام کنید تا ویژگی هایی مانند نقشه ها، اتصالات شبکه و حافظه محلی را اضافه کنید.

اکنون که می دانید فلاتر چیست و چرا مفید است، بیایید ببینیم که چگونه آن را با کتابخانه محبوب دیگری، React-Native مقایسه می کند.


React Native در مقابل FlutterReact Native و Flutter محبوب ترین فریم ورک های توسعه اپلیکیشن موبایل امروزی هستند. هر دو توانایی ساخت اپلیکیشن های موبایل با کارایی بالا و جذاب بصری را برای چندین پلتفرم ارائه می دهند.

اما تفاوت‌های مهمی بین این دو چارچوب وجود دارد که باید هنگام انتخاب چارچوب مناسب برای پروژه خود در نظر بگیرید.

React Native مبتنی بر جاوا اسکریپت است و افزونه ای از کتابخانه React است. React-native از کامپوننت‌های بومی برای ایجاد رابط کاربری استفاده می‌کند که ظاهر و احساسی بومی را به برنامه ارائه می‌کند.

در مقایسه با Flutter، React Native جامعه بزرگ و مستقری دارد و اگر محصولات موجود شما از جاوا اسکریپت یا React استفاده می کنند، انتخاب خوبی است.

Flutter با استفاده از مجموعه ویجت های قابل تنظیم خود، رویکرد منحصر به فردی را برای ایجاد رابط های کاربری ارائه می دهد. این رویکرد در مقایسه با سایر چارچوب‌های توسعه موبایل، ظاهر و احساس منحصر به فردی به Flutter می‌دهد.

چرخه توسعه سریع Flutter و ویژگی بارگذاری مجدد داغ به توسعه دهندگان این امکان را می دهد که برنامه ها را سریعتر از گزینه های دیگر بسازند.

React Native در مقایسه با Flutter منحنی یادگیری آسان تری دارد. از آنجایی که اکثر توسعه‌دهندگان جاوا اسکریپت را می‌دانند، برای ساختن اپلیکیشن‌ها با Flutter نیازی به یادگیری زبان جدیدی مانند Dart ندارند.

اما اتکای React Native به مؤلفه‌های بومی، دستیابی به عملکرد ثابت در چندین پلتفرم را دشوار می‌کند. همچنین می تواند منجر به تناقضات رابط کاربری بین iOS و Android شود.

Flutter با موتور گرافیکی خود که هر پیکسل را روی صفحه می کشد، عملکرد بهتری ارائه می دهد. با Flutter، می‌توانید انیمیشن‌های روان را حتی بر روی سخت‌افزارهای ضعیف دریافت کنید. Flutter همچنین ظاهر و احساسی یکپارچه و یکپارچه را برای برنامه در تمام پلتفرم ها فراهم می کند، زیرا توسعه دهندگان از ویجت ها برای ساخت رابط کاربری استفاده می کنند.

بنابراین هر دو React Native و Flutter نقاط قوت و ضعف خود را دارند و انتخاب صحیح به نیازها و نیازهای خاص شما بستگی دارد.

React Native انتخاب خوبی برای مشاغلی است که سرمایه گذاری های موجود در جاوا اسکریپت و React دارند. Flutter انتخاب بهتری برای پروژه هایی است که به رابط کاربری با عملکرد بالا، منحصر به فرد و پاسخگو با چرخه توسعه سریع نیاز دارند.

بهترین نرم افزار برای تولید محتوا با گوشی مطلب مرتبط بهترین نرم افزار برای تولید محتوا با گوشی


نحوه نصب فلاتر

بهترین راه برای نصب فلاتر این است که صفحه رسمی آموزش نصب فلاتر را دنبال کنید. شما میتوانید سیستم عامل خود را انتخاب کنید و دستورالعمل ها را دنبال کنید.


هنگامی که Flutter را نصب کردید، میتوانید از ابزار داخلی Flutter Doctor برای بررسی اجزا استفاده کنید. به عنوان مثال، شما باید پاسخ مشابهی را به دکتر فلاتر در مک مشاهده کنید.سلام جهان در فلاتر

در این قسمت از مقاله نحوه ساخت اپلیکیشن موبایل با فلاتر، بیایید با استفاده از فلاتر یک اپلیکیشن hello world ساده بسازیم.


می توانیم از آن استفاده کنیم


بال زدن ایجاد < نام برنامه >


برای ایجاد یک برنامه جدیدحالا می توانیم cd را در دایرکتوری وارد کنیم و فایل اصلی را تغییر دهیم. این در زیر است


< app_name > /lib/main. دارت


جا داده خواهد شد. کد اصلی را جایگزین کنید. فایل دارت با code.import زیر "package: flutter/material.dart":


واردات 'package:flutter/material.dart'; 


void main() { 

 runApp(MyApp()); 


class MyApp extensions StatelessWidget { 

 @override 

 Widget build(BuildContext context) { 

  return MaterialApp( 

   title: 'Hello, World!', 

   home: Scaffold( 

    appBar: AppBar( 

     title: const Text('Hello, World!'), 

    ), 

    body: const Center( 

     child: Text('Hello, World!'), 

    ), 

   ), 

  ); 

 } 

}


این کد یک برنامه Flutter را تعریف می کند که می گوید "Hello, World!" نمایش داده. در مرکز صفحه، تابع اولیه () تابع runApp() را با نمونه ای از کلاس MyApp فراخوانی می کند.


در متد build() MyApp، ویجت MaterialApp با عنوان "Hello, World!" ایجاد شده است. ویجت Scaffold حاوی یک AppBar با عنوان "سلام، جهان!" و ویجت مرکزی متن را در مرکز صفحه قرار می دهد.


پس از اجرای دستور flutter run، خروجی به این صورت است.


فلاترفلو چیست؟قبل از اینکه این مقاله را در مورد نحوه ساخت اپلیکیشن موبایل با فلاتر به پایان برسانم، می‌خواهم ابزاری را به اشتراک بگذارم که به طور چشمگیری بهره‌وری من را هنگام ساخت برنامه با Flutter بهبود بخشیده است. این یک تأیید یا رد این ابزار نیست - من آن را دوست دارم و می خواهم شما نیز در مورد آن بدانید.


Flutter Flow یک ابزار طراحی بصری است که به شما امکان میدهد برنامه های Flutter را با استفاده از یک رابط کشیدن و رها کردن ایجاد کنید. بدون نوشتن کد، می توانید رابط های کاربری پیچیده و تعاملی برای برنامه های Flutter خود بسازید.


Flutterflow یک رابط بصری برای طراحی UI برنامه شما فراهم می کند که سپس به کد Flutter ترجمه می شود. ایجاد و تکرار بر روی طرح برنامه خود را آسان می کند، زیرا می توانید تغییراتی را که ایجاد می کنید در زمان واقعی مشاهده کنید.


Flutterflow همچنین توسعه مشارکتی را ارائه می دهد تا بتوانید برنامه های خود را با یک تیم بسازید. Flutterflow دارای ادغام های بسیاری مانند Firebase، Stripe و API OpenAI است.

هنگامی که برنامه خود را ساختید، می توانید آن را با استفاده از ادغام داخلی Codemagic در فروشگاه App یا Play Store منتشر کنید.


نتیجه

Flutter یک فریمورک عالی برای ساخت اپلیکیشن های موبایل است. زمان‌های توسعه سریع، طراحی‌ های زیبا و پاسخ‌گو و یک پایگاه کد واحد برای iOS و Android ارائه می‌دهد. ویژگی Hot-Reload به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا تغییرات را در زمان واقعی مشاهده کنند و زمان کلی توسعه را کاهش می دهد.

علاوه بر این، کتابخانه ویجت Flutter ایجاد طرح‌بندی‌های سفارشی و پیچیده را آسان می‌کند. از نظر عملکرد، Flutters بسیار جلوتر از جایگزین هایی مانند React-Native است.

ded9.com

فرم ارسال نظر


مطالب پیشنهادی از سراسر وب
  مشاور ایرانی در لندن   |   تولیدی لباس در اراک   |   فروش تجهیزات ویپ   |   نمایندگی پکیج بوتان در شیراز   |   گردشگری ارم بلاگ  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


با تبلیغات در ارم بلاگ 10 هزار بازدید هدیه بگیرید با تبلیغات در ارم بلاگ 10 هزار بازدید هدیه بگیرید مشاهده