بازدید سایت خود را میلیونی کنید


» مهمترین عامل برای ایجاد یک محتوای عالی چیست؟

مهمترین عامل برای ایجاد یک محتوای عالی چیست؟

اصول تولید محتوا در فضای مجازی چیست؟

برای یادگیری اصول تولید محتوا در فضای مجازی باید یاد بگیریم چه مطالبی را می توان در فضای مجازی با دیگران به اشتراک گذاشت و چه مطالبی را نه. بایدها و نبایدهای تولید محتوا چیست و چگونه باید مدیریت و کنترل شود؟


همچنین باید بتوانیم انواع محتوا را در فضای مجازی بشناسیم و تمایز آنها را از یکدیگر درک کنیم. برای پرداختن به هر یک از این مسائل، این مقاله در وبلاگ رایا مارکتینگ به شما کمک می کند تا به درک درستی از اصول تولید محتوا به صورت آنلاین دست پیدا کنید. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در این زمینه پیشنهاد می کنیم سایر مقالات وبلاگ ارم بلاگ را مطالعه نمایید.


انواع محتوا در فضای مجازی چیست؟

تولید محتوا در فضای مجازی به چه معناست؟ هدف از تولید محتوا در فضای مجازی ایجاد ارزش است و هدف این است که به سؤالات مخاطب پاسخ داده شود و در نتیجه در نظر او ارزشمند و حرفه ای جلوه کند. ارزش آفرینی منجر به شکل گیری اعتماد از سوی مخاطب می شود. وقتی بتوانید اعتماد مخاطب را جلب کنید، موفق شده اید در فضای مجازی به طور موثر عمل کنید.

چگونه یک لوگوی نوشتاری طراحی کنم؟ مطلب مرتبط چگونه یک لوگوی نوشتاری طراحی کنم؟


برای یادگیری اصول تولید محتوا در فضای مجازی و همانطور که گفته شد باید انواع محتوا را بشناسیم و مطالب فهرست شده در زیر در سایت ها و شبکه های رسانه های اجتماعی وجود دارد.

محتوای متنی

محتوای تصویر

محتوای ویدیویی

کتاب های الکترونیکی

محتوایی که باعث ایجاد تعامل با مخاطب می شود

محتوای حاوی نظرات یک محصول، موضوع و غیره

نظرسنجی ها

پاسخ به سوالات رایج مخاطبان

مقایسه بین دو محصول یا دو موضوع متفاوت


استخدام فریلنسرهای تولید محتوا

بیشتر برندها بر سه نوع اول محتوا یعنی متن، تصویر و ویدیو تمرکز می کنند. کسب و کارهای امروزی سعی می کنند با کمک این سه نوع محتوا توجه بسیاری از مخاطبان را به خود جلب کنند. 

آنها با استخدام فریلنسرهایی که محتوای بصری، صوتی، متنی و ویدیویی تولید میکنند، برای محصول یا خدمات خود ارزش ایجاد میکنند. اما بیایید ببینیم که آیا می تواند محتوای آنلاین تولید و به اشتراک بگذارد.


چه محتوایی را می توان با دیگران به صورت آنلاین به اشتراک گذاشت؟

به عنوان یک مدیر برند یا مدیر کسب و کار،برای عملکرد صحیح در فضای مجازی باید از اشتراک گذاری بیش از حد خودداری کنید.اشتراک گذاری یعنی به اشتراک گذاشتن اطلاعات شخصی یا اطلاعاتی که هیچ سودی برای مخاطب ندارد و فقط باعث سوء استفاده از اطلاعات شما می شود.


بخاطر داشته باشید که فالوورهای شما در اینستاگرام، فالوورهای محتوای وب سایت شما و غیره همگی به دنبال سطح تخصص شما، مهارت های تیم یا سابقه کاری شما هستند. آنها قصد دارند اطلاعات دقیق و شفافی در مورد خدمات یا محصولات شما به دست آورند. تمجید مداوم از برند یا تیم شما برای آنها جذاب نیست. از به اشتراک گذاشتن اطلاعات شخصی یا تعریفاز خود خودداری کنید و اطلاعات مورد نظر خود را به مخاطب بدهید.


آنلاین حرفه ای باشید

نکته بعدی در مورد اصول تولید محتوا در فضای مجازی رفتار حرفه ای است. تهمت زدن یا سرکوب محصولات یا خدمات رقبا، ایجاد حاشیه و دروغ از شما چهره خوشایند و قابل قبولی نمی سازد. رقابت ناسالم و رفتار نامناسب عموماً منجر به اعتماد مشتریان کمتری به شما می شود. پس سعی کنید رفتار حرفه ای و قانونی را در فضای مجازی بیاموزید.


چگونه محتوای موثر تولید کنیم؟

تا اینجا به بایدها و نبایدهای تولید محتوا و انواع محتوا در فضای مجازی پرداخته ایم و به شناخت مناسبی از آنها دست یافته ایم. حال باید دید از چه زمانی تولید محتوا را شروع می کنیم و چگونه تاثیر آن را بر روی مخاطب افزایش دهیم. راه های مختلفی برای این کار وجود دارد. آنها را بیشتر بررسی خواهیم کرد.


بازنشر محتوا در اصول تولید محتوا در فضای مجازی

یکی از اصول تولید محتوا در فضای مجازی که از قدیم الایام مورد استفاده قرار گرفته و مورد پسند بسیاری از کسب و کارها و برندها بوده است، بازنشر محتوا است. باعث می شود طیف وسیع تری از مخاطبان به محتوای شما توجه کنند. همچنین باعث می شود مخاطبانی که اخیراً به گروه شما ملحق شده اند از وجود آن محتوا آگاه شوند.


یک مقاله قدیمی را از سایت خود به روز کنید

به عنوان مثال، ممکن است بارها دیده باشید که یک صفحه تجاری در اینستاگرام یا یک وبلاگ نویس، یک پست مربوط به دو سال پیش را در استوری خود بازنشر می کند. یا یک برند خاص در یک پست جدید یک مقاله قدیمی را از سایت خود لینک می کند و به مخاطب پیشنهاد می کند که حتما آن را ببیند یا بخواند. بهتر است در تقویم محتوای خود جایی برای بازنشر محتوایی که قبلا تولید کرده اید قرار دهید.


از مخاطبان یا سایر اعضای تیم بخواهید محتوای شما را به محض انتشار تبلیغ کنند.

یکی از اصول تولید محتوا در فضای مجازی این است که مخاطب یا 70 درصد تیم خود را به انتشار و تبلیغ محتوا تشویق کنید. البته این کار به این راحتی هم نیست! اما می توانید از استراتژی های تولید محتوای خود کمک بگیرید و از روش های مختلف تبلیغاتی استفاده کنید.

ارائه جایزه یا بهره مندی از خدمات ویژه برند یا کسب و کارتان می تواند در این زمینه به شما کمک کند. مثلا به مخاطب قول بدهید که اگر این محتوا را در شبکه های اجتماعی خود منتشر کرد یا تبلیغ کرد، به آنها کد تخفیف 50 درصدی بدهید. همچنین مزایای ویژه ای را برای کارمندان یا اعضای تیم خود در نظر بگیرید. این روش سالهاست که نقش مهمی در دیده شدن محتوای کسب و کارها و برند های مختلف دارد.


نویسندگان قوی استخدام کنید.

بهترین نرم افزار برای تولید محتوا با گوشی مطلب مرتبط بهترین نرم افزار برای تولید محتوا با گوشی

یکی از اصول تولید محتوا به صورت آنلاین این است که سعی کنید با افراد قوی و حرفه ای کار کنید. هر ویدیو، هر روایت متنی و هر تصویری نیاز به برنامه ریزی دارد. سپس باید با قلمی تاثیرگذار نوشته شود. محتوا باید حداقل 60 درصد تأثیر مفیدی بر مشتریان و مخاطبان داشته باشد.

همه نمی توانند نویسنده باشند، اما در عین حال، فقط برخی از نویسندگان محتوا می توانند به دیده شدن محتوای شما کمک کنند. نویسندگان باتجربه ای که در زمینه محتوا نویسی در فضای مجازی فعال هستند به خوبی از نقاط قوت و ضعف مخاطبان آگاه هستند. آنها به خوبی می دانند که چگونه می توانند با کمک روندهای امروزی، موضوعی را در چشم مخاطبان بزرگ جلوه دهند. بنابراین تا جایی که می توانید برای استخدام آنها سرمایه گذاری کنید.


با افراد محبوب و محبوب همکاری کنید.

شاید بارها دیده باشید که یک کسب و کار یا برند توانسته با همکاری با یک فرد شناخته شده جنجال ایجاد کند. این هم نوع خوبی است! پس چرا همچین کاری نمیکنی؟ هزینه کردن در این زمینه مهم نیست.

زیرا در نهایت سرمایه به جیب شما سرازیر می شود. همکاری با افراد محبوب و شناخته شده اشکال مختلفی دارد. شما می توانید از یک مکاتبه ساده با یک فرد مشهور محتوای ارزشمند تولید کنید. هم چنین می توانید از تصویر او در فیلم ها یا تصاویر تبلیغاتی خود استفاده کنید.


چگونه محتوا را در فضای مجازی مدیریت کنیم؟

در این مرحله تصور می کنیم شما توانسته اید محتوای جذابی تولید کنید و با رعایت اصول تولید محتوا در فضای مجازی، مخاطبان زیادی را جذب کنید. اما در فرآیند تولید محتوا، همه چیز به تولید و انتشار محتوا در زمان مناسب خلاصه نمی شود. شما باید بتوانید محتوای تولید شده را به روشی بسیار موثر مدیریت کنید.


روش مدیریت محتوا در فضای مجازی

روش مدیریت محتوا در فضای مجازی در هر کسب و کار یا سازمان خاصی متفاوت است. از آنجایی که اهداف و استراتژی های هر سازمان یا شرکتی قوانین و مقررات خاص خود را برای تولید محتوا دارد، به عنوان مثال اگر یک خبرگزاری اقدام به تولید محتوا در فضای مجازی می کند، باید روش مدیریتی متفاوتی نسبت به شرکت فعال در این حوزه اتخاذ کند. از IT

مدیریت محتوا در فضای مجازی و آشنایی با اصول تولید محتوا دارای دستورالعمل های کلی است که تمامی سازمان ها، کسب و کارها و شرکت ها موظف به رعایت آن هستند. رعایت و توجه به این قوانین به شما در تولید و انتشار موثر محتوا در فضای مجازی کمک می کند.


چک لیست نحوه مدیریت محتوا در فضای مجازی

هر کسی که محتوا را ایجاد کرده است باید مسئولیت ویرایش آن را نیز بر عهده بگیرد. اگر مخاطب در مورد اشتباه املایی، نوشتاری یا جمله نادرست (از نظر معنی) در محتوای ویدیو به شما هشدار داد، باید آن را بررسی کنید. هرگونه اشتباه و انتقال نادرست اطلاعات می تواند منجر به بی اعتمادی کاربران یا مخاطبان نسبت به محتوای شما شود.


مدیریت محتوا در فضای مجازی به این معنی است که شما باید محتوای خود را مرتباً به روز کنید.

اگر تقویم محتوایی داشته باشید می‌توانید زمان انتشار، ویرایش، نگارش، به‌روزرسانی و غیره را تعیین کنید. تقویم محتوا به شما کمک می‌کند تا میزان بازخوردی که از مخاطبان دریافت کرده‌اید را به صورت منظم و حساب شده وارد کنید. سپس پیشرفت خود را بسنجید.


اگر به هر دلیلی تولیدکنندگان محتوای شما مدام اشتباهات خود را تکرار می کنند و به هشدارهای شما توجه نمیکنند، آنها را از تیم کنار بگذارید. افرادی که در تیم تولید محتوای شما کار میکنند باید مسئولیت پذیر و دلسوز باشند. وجود یک عامل مخرب در تیم تولید محتوا باعث اختلال در نتیجه تلاش دیگران می شود.


برای مدیریت موثر محتوا در فضای مجازی، حتما هر چند وقت یک بار محتوای تولیدی خود را بررسی کنید و ببینید آیا شما را به هدفی که قصد دستیابی به آن را داشتید رسانده اند یا خیر. اگر محتوای تولید شده نتواند به اهداف شما دست یابد، تیم تولید محتوا باید نارسایی های مرتبط با محتوا را شناسایی و رفع کند.


انتخاب یک سیستم مدیریت محتوای مناسب

برای رعایت اصول تولید محتوا در فضای مجازی باید یک سیستم مدیریت محتوای مناسب و کاربردی تعیین کنید. سیستم های مدیریت محتوای امروزی شامل وردپرس، جوملا و دروپال است. اما برخی از کسب و کارها یا سازمان ها ترجیح می دهند سیستم مدیریت محتوای خود را داشته باشند.

این موضوع به اهداف و استراتژی های شما برای بازاریابی در فضای مجازی مربوط می شود. هر نوع سیستم مدیریت محتوایی که انتخاب می کنید باید از فرآیندهای زیر پشتیبانی کرده و آنها را به نحو احسن انجام دهد. از جمله این فرآیندها می توان به موارد زیر اشاره کرد.


ایجاد نقش ها و مسئولیت های مختلف برای تیم تولید محتوا و سایر افراد

ایجاد و انتشار محتوای متنی یا تصویری و صوتی

امکان به روز رسانی و پیگیری آسان آمار تعامل با محتوای منتشر شده

ابزارهای مناسب برای بازاریابی و تبلیغ محتوا در سایر شبکه های اجتماعی


نتیجه گیری: به چرخه عمر محتوای تولید شده توجه کنید.

همانطور که در اصول تولید محتوا در فضای مجازی توضیح داده شد، محتوا باید بتواند از خلقت تا ابدیت، چیز جدیدی را به مخاطب بگوید. برای اینکه محتوا مانند میوه های تابستانی تازه و قابل استفاده باشد، باید مدام ویرایش شود.


همچنین در صورت لزوم باید به روز شود. یا توضیحات بیشتری به توضیحات قبلی اضافه کرد. محتوا در انتقال مفهوم به مخاطب نباید دارای خطاها و شبهات گوناگون باشد. همچنین نباید اطلاعات نادرست به مخاطب بدهد.


در اصول تولید محتوا در فضای مجازی همیشه یک نکته از اهمیت ویژه ای برخوردار است. همچنین باید در تولید محتوا با مخاطبان صادق باشید و سعی نکنید آنها را فریب دهید. این نکته می تواند برای همیشه راهنمای شما در زمینه تولید محتوا باشد.


در هر شرایطی هرگز به دنبال فریب مخاطب نباشید. زیرا پس از آن هرگز نمی توانید تصویر قبلی خود را در ذهن مخاطب بازگردانید.

فرم ارسال نظر


مطالب پیشنهادی از سراسر وب
  نمایندگی پکیج بوتان در شیراز   |   مشاور ایرانی در لندن   |   تولیدی لباس در اراک   |   فروش تجهیزات ویپ   |   گردشگری ارم بلاگ  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


با تبلیغات در ارم بلاگ 10 هزار بازدید هدیه بگیرید با تبلیغات در ارم بلاگ 10 هزار بازدید هدیه بگیرید مشاهده