بازدید سایت خود را میلیونی کنید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» در تجارت الکترونیک چه نکاتی را باید در نظر گرفت؟

در تجارت الکترونیک چه نکاتی را باید در نظر گرفت؟

بایدها و نبایدهای کسب و کارهای تجارت الکترونیک

چه مبتدی یا قدیمی در تجارت الکترونیک باشید، در این مقاله چیزهای جدید و مفیدی خواهید آموخت. بخوان تا بیشتر بدانی. اگر مدت زیادی در دنیای تجارت آنلاین بوده اید، نام تجارت الکترونیک را شنیده اید.

این اصطلاحی است که برای توصیف خرید آنلاین استفاده می شود. چه کسی باشید که محصولات را به صورت آنلاین میفروشید یا با یک بازار تجارت الکترونیک مرتبط هستید،در زیر چتر تجارت الکترونیک قرار خواهید گرفت.

اما، تجارت الکترونیک دقیقاً چیست و چگونه می توانید بیشترین استفاده را از آن ببرید؟ بیایید نگاهی به برخی از بایدها و نبایدهای کسب و کارهای تجارت الکترونیک بیندازیم.


تجارت الکترونیک چیست؟

وب سایت تجارت الکترونیک به شما کمک میکند تا به صورت آنلاین بفروشید و این یک برنامه نرم افزاری است که به شما کمک می کند جریان محصولات، سفارش ها و پرداخت ها را در پلتفرم های مختلف مدیریت کنید.


چگونه مشتریان وفادار داشته باشیم؟ مطلب مرتبط چگونه مشتریان وفادار داشته باشیم؟

وب سایت تجارت الکترونیک معمولاً شامل یک بخش بهینه سازی موتور جستجو (SEO) برای بهتر دیده شدن سایت شما می باشد. همچنین شامل یک سیستم پشتیبان برای ذخیره محصولات شما، اطلاعات مربوط به مشتریان و پردازش پرداخت است.

خرید آنلاین در دهه گذشته به طور فزاینده ای در بین مصرف کنندگان محبوب شده است. علاوه بر این، کسب‌وکارها نیز به سرعت حضور آنلاین خود را افزایش داده‌اند و بیش از هر زمان دیگری به صورت آنلاین قابل مشاهده هستند.

تجارت الکترونیک در این زمینه به معنای خرید آنلاین است. چه در حال خرید یک کالای جدید باشید و چه بخواهید قیمت ها را مقایسه کنید و بهترین معامله را پیدا کنید، می توانید این کار را به صورت آنلاین انجام دهید. با انتخاب و انتخاب زیاد در نتایج جستجو، دانستن اینکه از کدام وب سایت برای خرید استفاده کنید می تواند دشوار باشد.

علاوه بر این، بسیاری از مصرف کنندگان اکنون بیش از یک محصول را از یک تجارت خاص خریداری می کنند. این بدان معناست که برای هر خریدی که انجام می دهید، احتمالاً بیش از یک نفر را تحت تأثیر قرار می دهید.

برای به حداکثر رساندن مزایای تجارت الکترونیک، برای شما مهم است که مشتریان خود را بشناسید. با درک اینکه چه چیزی به مشتریان شما انگیزه می دهد، می توانید بهترین خدمات را به آنها ارائه دهید.مشتری خود را بشناسید (مدیریت تجربه مشتری)

یکی از مهمترین کارهایی که می توانید برای موفقیت تجارت الکترونیک خود انجام دهید این است که مشتری خود را بشناسید. اگر ندانید مشتریان شما چه کسانی هستند، نمیتوانید یک تجارت الکترونیک عالی ایجاد کنید. بهترین راه برای شروع این است که فهرست مشتریان خود را مرور کنید و اطلاعات آنها را یادداشت کنید. در مرحله بعد، جزئیات مربوط به تاریخچه خرید آنها را یادداشت کنید،


وقتی محصولات را به صورت آنلاین می فروشید، باید به خاطر داشته باشید که به مشتریان میفروشید، نه فقط به اعضای باشگاه خود. مشتریان شما ممکن است اعضای باشگاه شما باشند، اما شما نمی خوا هید آنها چنین احساسی داشته باشند. آنها می خواهند احساس کنند که از یک متخصص خرید می کنند. مدیریت تجربه مشتری (CEM) عملی برای بهبود تجربه کلی مشتری است. این شامل مواردی مانند جریان وب سایت شما، فرآیند پرداخت شما و خدمات مشتری است که ارائه می کنید. با اندازه گیری میزان موفقیت محصولات خود و درک اینکه مشتریان در هنگام خرید از شما چه احساسی دارند، می توانید وب سایت خود را برای جلب رضایت مشتریان خود بهینه کنید. این بدان معناست که باید از خود بپرسید چه چیزی مشتریان من را خوشحال می کند؟


Easy Checkout را تنظیم کنید

وقتی مشتریان به سایت شما می آیند، معمولاً چند مورد را در ذهن دارند. اگر آنها به دنبال خرید کالایی هستند، از صفحه پرداخت شروع می کنند. صفحات تسویه حساب آسان دارای دستورالعمل های واضح و تعداد زیادی ویژگی هستند تا این فرآیند تا حد امکان بدون دردسر انجام شود.صفحات تسویه‌حساب آسان اغلب شامل پیش‌پرده‌هایی برای مشتریانی است که سعی در ثبت سفارش دارند.این برای جلوگیر ی از اشتباه و اطمینان از ارسال محصول مناسب به مشتری است.

همچنین می‌توانید صفحات پرداخت آسان را راه‌اندازی کنید تا وقتی مشتری وارد حساب شما می‌شود، بطور خودکار محصولات مورد علاقه‌اش را سفارش دهد. وقتی مشتریان از قبل با اطلاعات پر شده باشند ، فرآیند خرید را برای شما سریعتر و آسان تر می کند.

پرداخت آسان بخش مهمی از تجارت الکترونیک است. بدون آن، مشتریان شما ممکن است از فروشگاه شما خارج شوند بدون اینکه کالایی را بردارند. بسیاری از وب سایت های تجارت الکترونیک، پرداخت آسان را ارائه می دهند. این بدان معناست که وقتی روی «اکنون خرید کنید» کلیک می کنید، فقط می توانید اقلامی را کهمی‌خواهید بخرید وارد کنید و به آدرس شما ارسال شود. همچنین می توان از آن برای پرداخت سریع و آسان اقلامی که خریداری میکنید استفاده کرد. اگرچه این راحتی با قیمتی همراه است.امکان تست رایگان یا ارزان ارائه دهید

تست رایگان یا ارزان راهی عالی برای نشان دادن سایت شما به مشتریانتان است. هدف شما این است که مشتریان را در سایت جذب کنید تا بتوانند به طور مستقیم تجربه کنند که محصول یا خدمات شما چقدر عالی است.

اگر بتوانید یک محصول یا خدمات رایگان ارائه دهید، بازدیدکنندگان شما از امتحان آن خوشحال خواهند شد. شما می توانید محصولات دیجیتال رایگان را در ازای یک بررسی صادقانه ارائه دهید. به این ترتیب، می‌دانید که آیا مردم محصول شما را دوست دارند یا نه، و می‌توانید در آینده روی بهبود خدمات خود کار کنید.

با ارائه هدایا یا تجربیات رایگان یا ارزان به مشتریان خاص، می توانید به جای اینکه فقط محصول را به آنها بفروشید، با آنها رابطه طولانی مدت ایجاد کنید. پیشنهادات آزمایشی رایگان یا با تخفیف نیز می تواند به عنوان راهی برای بازاریابی کسب و کار شما برای مشتریان بالقوه استفاده شود.

با ارائه آزمایشی رایگان از محصول خود، اساساً از مشتریان بالقوه می خواهید که یک آزمایش سریع و آسان انجام دهند. سپس می توانید فروش را دنبال کنید یا اگر محصول را دوست داشتند، مشوق های دیگری ارائه دهید.


از Analytics استفاده کنید

یک برنامه تحلیلی برای ردیابی داده های فروش و استفاده شما در کانال های مختلف استفاده می شود. معمولاً ترکیبی از بینایی کامپیوتر، یادگیری ماشین و کلان داده است.

همه این اطلاعات برای فهمیدن اینکه چه چیزی از طرف شما کار کرده و چه چیزی از طرف شما انجام نشده است استفاده می شود. این به برنامه نرم افزار کمک می کند تا تنظیمات را انجام دهد و نحوه عملکرد خود را در حرکت رو به جلو بهبود بخشد.

یک برنامه تحلیلی فقط برای فروشندگان نیست. همچنین می تواند توسط بازاریابان برای درک رفتار مخاطبان هدف خود استفاده شود. یک برنامه تحلیلی گام بعدی در بهینه سازی تجارت الکترونیک است.

این جایی است که داده های تجارت الکترونیک خود را برای درک رفتار مشتریان خود دنبال می کنید و یک برنامه تجزیه و تحلیل راهی است برای درک اینکه مشتریان شما چه محصولاتی را می خرند.

همچنین یک راه عالی برای به دست آوردن بینش در مورد رفتار مشتریان شما است. شما ممکن است یک مدل کسب و کار تثبیت شده داشته باشید، اما تا زمانیکه نیازهای مشتریان خود را بهتر درک نکنید، برای سازگاری با مشکل مواجه خواهید شد.

برنامه های تجزیه و تحلیل می توانند به شما در درک رفتار و ترجیحات مشتریان خود کمک کنند و می‌توانید موقعیت مکانی آن‌ها، آنچه را که می‌خرند، ردیابی کنیدو ببینید کدام محصولات را بیشتر دوست دارند.


مخاطب اشتباه را هدف قرار ندهید

هدف قرار دادن مخاطبان بخش مهم دیگری از بهینه سازی تجارت الکترونیک است. این در مورد شناخت بازار هدف خود و دانستن اینکه می خواهید به چه کسی بفروشید است. کسب و کارهای تجارت الکترونیک می توانند با هدف قرار دادن مخاطبان مناسب، مشتریان را به وب سایت خود جذب کنند.

برای انجام این کار، باید بدانید که مشتریان شما از کجا می آیند. می توانید این کار را با استفاده از Google Analytics برای ردیابی موقعیت مکانی کاربر انجام دهید. اگر دستگاه‌های الکترونیکی میفروشید، ممکن است بخواهید وب‌ سایتی را انتخاب کنید که در جایگاه شما محبوبتر باشد. بطور مشابه، اگر لباس می فروشید، ممکن است بخواهید وب سایت محبوب تری را انتخاب کنید تا نظر متعادل تری از مشتریان داشته باشید. 

ممکن است بخواهید به مشتریان لوازم لوکس بفروشید، اما در واقع بیش از حد بر روی افرادی تمرکز می کنید که فقط می خواهند کالاهای ارزان بخرند. سایت شما باید برای علاقه مندان جذاب باشد.باید به افرادی که محصولات شما را دوست دارند و بیشتر از آنها می خواهند، توجه شود. شما باید سایت خود را تا حد امکان برای توده ها جذاب کنید. به آنچه مردم میخواهند فکر و کاری کنید که سایت شما آن را منعکس کند.

هدف از ساخت ویدیوی تبلیغاتی چیست؟ مطلب مرتبط هدف از ساخت ویدیوی تبلیغاتی چیست؟


خلاصه

نکته اصلی این است که کسب و کارهای تجارت الکترونیک ترافیک انواع افراد را تجربه خواهند کرد. فرقی نمی کند که محصولات مورد نیاز بزرگسالان، اسباب بازی های بچه گانه یا مواد غذایی بفروشید. شما می توانید از بازدیدکنندگان سایت خود انتظار داشته باشید که به محصولات شما علاقه مند هستند و حتی ممکن است در نتیجه وسوسه شوند که خرید کنند.

استراتژی های کسب و کار تجارت الکترونیک همه در مورد شناخت مشتریان شما و پاسخگویی به نیازهای آنها است. شما باید بدانید که آنها چه کسانی هستند، چه می خواهند و چگونه خرید می کنند. با استفاده از این نکات و تکنیک ها، می توانید بیشترین استفاده را از تجارت الکترونیکی خود ببرید.فرم ارسال نظر


مطالب پیشنهادی از سراسر وب
  تولیدی لباس در اراک   |   فروش تجهیزات ویپ   |   گردشگری ارم بلاگ   |   نمایندگی پکیج بوتان در شیراز   |   مشاور ایرانی در لندن  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


با تبلیغات در ارم بلاگ 10 هزار بازدید هدیه بگیرید با تبلیغات در ارم بلاگ 10 هزار بازدید هدیه بگیرید مشاهده